PROGRAM 2017

 

 

MICHAL HRŮZAMICHAL HRŮZAMichal HrůzaMICHAL HRŮZA

 

Po více jak dvou letech vyráží Michal Hrůza a Kapela Hrůzy na turné k novému albu Sám se sebou. Zazní průřez Michalovou tvorbou (hity jako Zakázané uvolnění, Duše do vesmíru, Namaluj svítání, Bílá velryba a mnoho dalších) i zbrusu nové písničky z nového alba, které vyšlo letos v květnu.

Michal Hrůza je osobnost české hudební scény, na které se pohybuje již dvacet let. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken, se v roce 2006 vydal na sólovou dráhu a založil Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal již čtyři studiová alba.

Michal Hrůza – zpěv/kytara | Karel Heřman – klávesy | Aleš Zenkl – basová kytara | Stanislav Matoušek – bicí | Emil Kopta – kytara

 

Milovat k smrtiMilovat k smrtiMilovat k smrtiMilovat k smrti

 

STRHUJÍCÍ MUZIKÁLOVÝ PŘÍBĚH EDITH PIAF, velké zpěvačky, která byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno... až k samotné smrti. V inscenaci zazní 15 nejslavnějších evergreenů Edith Piaf s českými texty Jiřího Dědečka v neopakovatelném podání Světlany Nálepkové.

„Světlana hraje svou Edith jako o život."

Edith Piaf byla velkou pěveckou osobností 20. století. Stala se symbolem francouzského šansonu. Měla úžasný dar jedinečného hlasu, schopnost sugestivně vyprávět v písních o jasech i stínech života, zejména však o všech odstínech lásky. Edith Piaf měla štěstí na skladatele a textaře a její písně jsou dodnes neopakovatelným zážitkem.

Hrají: Světlana Nálepková | Martin Sochor| Juraj Bernáth / Ondřej Kavan / Petr Pěknic

Příběh Coco ChanelPříběh Coco ChanelPříběh Coco ChanelPříběh Coco Chanel

 

KOMEDIE O LEGENDĚ MÓDY 20. STOLETÍ. Coco Chanel udávala módní tón v Evropě i v zámoří. Její úspěch však také znamenal život bez lásky, což vzpomínající hrdinka komentuje s břitkým, až cynickým humorem. Odhazovala milence stejnou rychlostí jako korzety. Milovala anglického lorda, ruského šlechtice, francouzského básníka i nacistického důstojníka. Vydělávala miliony a neměla je komu odkázat.

Na jevišti se setkává mladá, začínající Coco s dámou Coco Chanel na vrcholu. Seznámíme se s jejími stěžejními láskami – muži z těch nejvyšších společenských a politických kruhů, ale i těmi, kteří ji zneužívali. Pronikneme do světa módy a odkryjeme tajemství "malých černých" i typicky chanelovských kostýmků.

Hrají: Michaela Dolinová | Libuše Švormová | Jan Čenský | Lumír Olšovský / Filip Sychra

Bosé nohy v parkuBosé nohy v parkuBosé nohy v parkuBosé nohy v parku

 

KOMEDIE O TOM, JAK DŮLEŽITÉ JE PROCHÁZET SE BOSÝMA NOHAMA V PARKU, KDYŽ CHCEME S TÍM DRUHÝM PROJÍT CELÝM ŽIVOTEM. Mladí novomanželé Corrie a Paul se po líbánkách vydávají na dlouhou trať manželské rutiny. Musí přežít první společnou noc v nezařízeném bytě, kde není ani postel a kam zatéká a fičí. K celkové pohodě nepřispívá ani setkání s podivínským sousedem a společný večer s konzervativní matkou Corrie. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.
Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce.

Autor hry, Neil Simon, letos oslaví 90 let. Na Losinském létu jste mohli vidět jeho trhák Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným. Nejnovější inscenace divadelní hry Bosé nohy v parku pak možná znáte z brilantního filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

Hrají: Veronika Freimanová | Rudolf Hrušínský | Anna Linhartová | Radúz Mácha