PROGRAM 2015

Vážení příznivci Losinského léta,

program na letošní rok je již hotový. V tomto narozeninovém roce jsme Vám namíchali hvězdný koktejl - myslíme si, že lepší program v rámci Losinského léta ještě nebyl. Dobře se pobavte u všech představení.

Příbuzné si nevybíráme - Jan ČenskýPříbuzné si nevybírámePříbuzné si nevybírámeskopal

 

Na oslavu se sejdou tři bratři i se svými manželkami. Hned zpočátku je zřejmé, že švagrové k sobě právě neplanou horoucí láskou. Ale přímo bombou je příchod mladé vyzývavé sekretářky Natálie, která dokonale okoření rodinnou slavnost. Díky hereckému obsazení, brilantním dialogům a situačním zvratům nabízí komedie nevšední divadelní zážitek.

Hrají: Svatopluk Skopal, Jan Čenský, Martin Zahálka, Jana Boušková/Lenka Skopalová, Simona Postlerová/Eva Režnarová a další...

NEBYLATO5Nebyla to pátá, byla to devátáNebyla to pátá, byla to devátáNEBYLATO2

 

Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním. Přilepí se na vás ženská, organizuje vám život, přivlastní si vás a nakonec má v úmyslu věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnou i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům.

Režií tohoto divadelního představení se ujal filmovým Oskarem ověnčený Jiří Menzel.

Hrají: Rudolf Hrušínský, Jana Švandová a Josef Carda 

Filumena Marturano - Simona StašováFilumena Marturano - Simona Stašová a Svatopluk SkopalFilumena MarturanoFilumena Marturano

 

Manželství po italsku s dojetím i komikou. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

„Ve Filumeně se prolíná komedie s dramatem a to je to, co mě na divadle a vlastně i na životě baví. Smích přes slzy. Jsou tam kouzelné situace, hluboká dojetí i srandy kopec, tak jak to má na jevišti i v životě být," říká Simona Stašová o slavné komedii, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.

NA ROLI FILUMENY MARTURANO SI POČKALA SIMONA STAŠOVÁ PLNÝCH ŠESTATŘICET LET. 

Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Jaroslava Obermaierová/Jaroslava Pokorná, Čestmír Gebouský a další...

Miluju tě, ale... - Roman VojtekMiluju tě, ale...Miluju tě, ale...Miluju tě, ale...

 

MILUJU TĚ je vítaným návratem k téměř vyhynulému divadelnímu žánru: k hudební revue. Čtyři dnešní mladí lidé se nervózně připravují na první schůzku, na které chtějí udělat ten nejlepší dojem. A potom již sledujeme celou plejádu jednotlivců, kteří se seznámí a pokračují spolu životem.

MILUJU TĚ... bylo poprvé uvedeno v roce 1995. MILUJU TĚ... se od té doby stala nejdéle hranou komedií v historii "Off-Broadway". Kritika ji uvítala slovy: "Absolutní vítěz. Show o lidech a pro lidi." MILUJU TĚ... je jediným "Off-Broadway" titulem, uváděným v "Official Broadway Theater Guide", který je oficiálním programem divadel na Broadwayi.

Hrají: Roman Vojtek, Daniela Šinkorová/Tereza Kostková, Lumír Olšovký, Petr Vondráček a další...

 
Rodina je základ státuRodina je základ státuRodina je základ státuRodina je základ státu

 

V londýnské Nemocnici se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore připravuje na důležitou přednášku. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz ne moc nice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky...

Rodina je základ státu je v Divadle Palace po představení Prachy!!! dalším textem uznávaného mistra frašky Raye Cooneyho. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Ne náhodou mu v roce 2005 udělila královna za služby britskému dramatu titul důstojníka Řádu britského impéria (O.B.E.).

Hrají: Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Vanda Hybnerová/Marika Procházková a další...